Cumhurbaşkanı Erdoğan MÜSİAD’ın düzenlediği Vefa gecesinde konuştu ve ihracatın çok yükseldiğini, dünyanın 13. ekonomisine sahip olduğumuzu söyledi…

Meraktan soruyorum sadece, ekonomi bu kadar iyi ihracat rekorları kırıyorsak eğer….

Bu zenginler ve zenginleşenler neden bu ülkeden kaçıp gidiyor?

Ülker devlete bir sürü borç takıp neden fabrikasını İngiltere’ye kaçırdı…

Türkiye’nin şeker fabrikalarını satıp, Türkiye piyasasını Amerikan Carlgirl şirketi nasıl ele geçirdi, bu şirkete fabrika yerinden tutun, Türkiye’de şeker fabrikalarını satmaya kadar imtiyazlar neden sağlandı?

Konkordatalara mahkemeler yetişemiyor, iflas eden esnaflar dükkanlarını kapatıyorken biz ne ihraç ediyoruz acep?

Kola mı, Fort arabası mı, BMC’mi, şeker mi, buğday mı, süt mü?…. Biz ne ihraç ediyoruz?

Fabrikalar tamamen neredeyse yabancı ortaklı olmuşken, tarımın, hayvancılığın bitmişken, madenlerini yabancılar işletir olmuşken Türkiye ne kazanıyor bundan?

Madem o kadar güllük gülistanlık bir ülkeyiz neden enflasyon BİM’in neden yapıldığı belli olmayan ucuz fiyatlarına göre hesaplanıyor?

Maden o kadar güllük gülistanlık ve büyük ekonomiye sahibiz hastaların ilaç paraları hakkında neden yaygara koparılıyor?

Ekonomi o kadar büyük madem asgari ücret daha zam gelmeden neden vergi ve zamlarla eritilip bitiriliyor?

Ekonomisi o kadar düzgün ülke de insanlar çocuklarına pantolon alamadığı için intihar eder mi?

Ekonomisi iyi olan ülke dünyanın en yüksek faizleri ile borç para arar mı, 460 milyar dış borcu olur mu?

Bu zamlar neden arkası arkasına geliyor sormak lazım değil mi?

Ekonomisi iyi olanlar sadece yabancı ortaklı yandaş iş adamları ve belediyeleri yönetenlerle, bürokratlar… Halkın ekonomisi bozuk ve açlıkla karşı karşıya değil mi? İflaslar, icralar gırla gidiyor ekonomisi düzgün ülkemde…

…………………………………………….

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğince (MÜSİAD) bir otelde düzenlenen Vefa Gecesi programına katıldı. MÜSİAD Ankara Şubesi’ne kurulduğu günden bu yana emek veren, hizmet veren, katkıda bulunanlara teşekkür eden Erdoğan, hakkın, hukukun, adaletin, eşitliğin, güvenin, refahın, huzurun sağlanması için faaliyet gösteren iş adamlarını bir araya getiren MÜSİAD’a bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diledi. MÜSİAD Ankara Şubesi’nde 20’nci yılını dolduran ve plaketleri verilecek iş insanlarını da tebrik eden Erdoğan, milletimin bağrından çıkan MÜSİAD’ın kurulduğu günden beri istikametini bozmadan yoluna devam etmesini takdirle izlediğini belirtti. “Türkiye’nin üzerinde kara bulutlar toplamaya çalışanlara inat ülkemizin ufkunu aydınlatmak üzere sizlerle birlikte gece gündüz çalışıyoruz” diyen Erdoğan, verilen emeklerin neticelerinin de alınmaya başladığını bildirdi.

‘GEÇTİĞİMİZ YIL İHRACATI 168.1 MİLYAR DOLARLA KAPATTIK’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçtiğimiz yıl ihracatı 168.1 milyar dolarla kapattık, sadece bununla kalmadık dış ticaret açığımızı da 55 milyar dolara gerileterek, önemli bir başarıya imza attık. İhracattaki artışın oldukça dengeli ve sağlıklı bir zeminde yürüdüğünü görüyoruz. Mesela 1 milyar doların üzerinde ihracat yaptığımız ülke sayısı 33’ten 37’ye çıktı. 10 sektörümüz 5 milyar doların üzerinde, 5 sektörümüz de 10 milyar doların üzerinde ihracat gerçekleştirdi. Savunma ve havacılık ürünleri ihracatında ilk defa 2 milyar doları aştık.” Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, geçen yıl ihracatta önemli başarılara imza atıldığını belirterek, şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıl ihracatı 168,1 milyar dolarla kapattık, sadece bununla kalmadık dış ticaret açığımızı da 55 milyar dolara gerileterek, önemli bir başarıya imza attık.”

‘TÜRKİYE ULUSLARARASI YATIRIMLAR AÇISINDAN CAZİBESİNİ KORUMAYI SÜRDÜRÜYOR’

Yatırımcıların Türkiye’ye olan ilgilerinin devam ettiğine dikkati çeken Erdoğan, şöyle devam etti: “Türkiye uluslararası yatırımlar açısından cazibesini korumayı sürdürüyor. Geçtiğimiz 16 yılda ülkemize gelen uluslararası yatırım tutarı 201 milyar doları geride bıraktı.” Erdoğan,”Satınalma paritesine göre bugün dünyanın 13. büyük ekonomisi haline gelmiş durumdayız. İnşallah yıl sonunda bir üst sıraya çıkmış olacağız” ifadelerini kullandı.

‘SIKIYSA YALANLASINLAR’

Yıllık enflasyon rakamlarına ilişkin eleştirilere de değinen Erdoğan, “Ben resmi rakamları açıklıyorum. Çıksınlar sıkıysa bunlar da bu resmi rakamları yalanlasınlar” diye konuştu. Erdoğan, kurulan-kapanan şirket istatistiklerine ilişkin, şunları söyledi: “Kasım ayında açılan şirket sayısı 7 bin 110, kapanan şirket sayısı bin 112. Bu rakamlar daha önceki aylardan daha olumlu seyri ifade ediyor.”   http://www.kocaelicumhuriyet.tv/haber/ekonomi/iflaslar–icralar-girla-gidiyor-ekonomisi-duzgun-ulkemde—millet-yari-ac–yari-tok-ama-ekonomi-cok-iyi—

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here