Partideki son kadehini ölüme kaldırdı.Ölüm Hakkı Partisi isimli bir davet düzenleten ABD’li Betsy Davis, etkinlik bitiminde ötanazi ile hayatını sonlandırdı.

5199
Partideki son kadehini ölüme kaldırdı

Ölüm Hakkı Partisi isimli bir davet düzenleten ABD’li Betsy Davis, etkinlik bitiminde ötanazi ile hayatını sonlandırdı.

ABD’nin California eyaletinde yaşayan Davis, Ölüm Hakkı Partisi etkinliğine arkadaşlarını çağırdı, en sevdiği yiyecekleri sipariş etti ve eşyalarını verdi. Ölümcül ilaçlardan hazırlanan kokteyli içerek hayatına son verdi.

ABD’nin California eyaletinde yaşayan Betsy Davis isimli bir kadın, Ölüm Hakkı Partisi adlı bir etkinlik düzenledikten sonra, ötanazi ile yaşamına son verdi.

Üç yıl önce ALS teşhisi konulan 41 yaşındaki Betsy Davis, giderek kaslarını kullanma becerisini kaybediyordu. Bu şekilde yaşamak istemeyen Davis, ötanazi hakkını kullanmak istedi.

ABC News’te yer alan habere göre; Davis, Ölüm Hakkı Partisi etkinliğine arkadaşlarını çağırdı, en sevdiği yiyecekleri sipariş etti ve eşyalarını verdi. Ölümcül ilaçlardan hazırlanan kokteyli içerek hayatına son verdi.

California eyalet yasaları, ölümcül hastalığı olan kişilere ötanazi hakkı tanıyor.

California sağlık yetkilileri, kanunun 9 Haziran 2016’da yürürlüğe girmesinden itibaren ilk altı ay içinde 111 ölümcül hastalığı olan hastanın bu yasal seçeneği tercih ettiklerini söyledi.

En az 504 kişinin de bu yasa uyarınca yaşamına son vermek için öldürücü ilaç reçetesi talep ettiği açıklandı.