Muharrem İnce: Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Moralinizi Bozmayın, Bunlar Ufak İşler

3391

Cumhuriyet Halk Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 24 Haziran cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında Edirne’de halka seslendi.

Edirne’de yapmış olduğu konuşmasında seçim vaatlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Muharrem İnce çok sayıda vatandaş tarafından yakından takip edilen EYT konusuna dair de planlarına ilişkin ipuçları verdi.

MUHARREM İNCE’DEN EYT AÇIKLAMASI

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, emeklilikte yaşa takılan vatandaşlara yönelik yapmış olduğu açıklamalarında, bu vatandaşların canlarını sıkmamaları gerektiğini söyledi. Muharrem İnce cumhurbaşkanı seçilirse bu sorunların çözüleceğini söylediği konuşmasında EYT hakkında şu ifadeleri kullandı.

“Emeklilikte yaşa takılanlar moralinizi bozmayın , canınızı sıkmayın. Bunlar ufak iş ufak. Önce toplumsal huzuru bulacağız, birbirine hakaret etmeyen, huzur dolu bir toplum olacağız. Ben bu ülkenin çocuklarına fizik anlattım, elektronik, mekanik anlattım. Bugün benim akıllı çocuklarım ülkeyi terk ediyor. Umutlarını yitirmişler bunu hep birlikte çözebiliriz. Şunu unutmayın, bunu kim çözer biliyor musunuz? Bunu yüreğinde insan sevgisi olanlar çözerler.”

EYT’LİLER BU KONUDA ADIM ATILMASINI BEKLİYORLAR

Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar bu konuda uzun zamandır bu konuda adım atılmasını bekliyorlar. Yaş şartı nedeniyle emekli olamadıklarını ifade eden emekliler iş bulmakta da zorluk çektiklerini ifade ederek mağdur olduklarını söylüyorlar.