1.Hayal kurmaktan vazgeçmemek. Hayalleri olmayan bir insan hayatın keyfini çıkaramaz.


2.”Seni seviyorum” demek. Sevdiğin insanlara onları sevdiğini her gün bir şekilde hatırlat. O an bilemezsin ama belki de onun günü seni bir cümlenle çok iyi geçecek.

3.Keşfetmek. Dünyamız kocaman. En güvenli yer evin belki. Dünya da bizim evimiz.

4.Kendinden şikayet etmeyi bir kenara bırakmak. Sen de saygı gösterdiğin insanlar gibi insansın ve senin de saygı görmeye, sevilmeye ihtiyacın var. Bedenine, ruhuna saygısızlık etme. Sen kendini düşünmeyip başkalarının seni düşünmesini bekliyorsan eğer, hiçbir zaman mutlu olamayacaksın.

5.Yardım etmek, elinden geldiğince. Karşılığını hiç alamazsın belki, ama geriye dönüp baktığında geçmişinden memnun bir insan olursun. Mesela çorbada senin de tuzun olsun.

Evsiz, yersiz, yurtsuz o kadar çok insan var ki senin yardım elini bekleyen. Sokakta yaşayan, evsiz insanlarla birebir tanışabilmek için çorba dağıtımına katılabileceğin, çorba için malzeme gönderebileceğin, zamanın yoksa da bağış yapabileceğin gönüllülerden oluşan bir dernek olan “Çorbada Tuzun Olsun Derneği”nde sen de gönüllülerle bir araya gel, sen de yardım et.

O gülümsemeyi gördüğünde yardım etmenin karşılığını aldığını alacağına eminim. Daha fazla bilgi almak isterseniz Facebook sayfası size yardımcı olabilir: Çorbada Tuzun Olsun Derneği

6.İnanmaktan vazgeçmemek. Birkaç insan hayal kırıklığı olacaktır hayatında. Bazen hiçbir mantık aramak istemezsin sadece inanmak iyi gelir. Güzel şeylerin olacağına inan. Nasılsa bir sürü kötü günümüz var yaşanacak. Gerçekten bunlar başına geldiğinde üzülmek için nedenlerin zaten olacak. Anı mutlu yaşamaya bak.

7.Kendine güvenmek. Güçlü bir benlik, güven duygusu nereye gitmek istiyorsan seni taşıyacak olan tek şeydir.

8.Öğrenmek ve daha çok öğrenmek! Okumak, araştırmak ve en önemlisi ne kadar bilgili olursan ol hiç bir zaman “ben oldum” dememek. Gelmiş geçmiş en zeki insanlardan biri olarak kabul gören Einstein durumu şöyle özetliyor, “Öğrenmeyi bıraktığında, ölmeye başlarsın.” Upuzun bir ömür dileğiyle…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here