Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Hakkında Son Durum Ne? Merakla Bekleniyor

239

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) seçim öncesinde müjdeli haberi bekliyorlar.

Haklarında gelişmelerin yaşanıp, yaşanmadığını merak eden EYT’ler bu konuyla alakalı olarak araştırmalarına devam ediyorlar.

Peki EYT’ler hakkında gelişme var mı? İşte merak edilen tüm detaylar.

EYT

Söz konusu torba yasa 11 Mayıs 2018 tarihinden itibaren Ahmet Aydın’ın imzası ile kanun teklifi olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulmuştu.

Buna yönelik olarak torba yasa taslağı içerisinde yaşa takılanlara yönelik olarak erken emeklilik düzenlemesine yer verilmediği görülüyor.

Ayrıca detaylara göre kademeli bir sisteme geçişin önünü açan çalışmaların Cumhurbaşkanlığında uygun olarak görülmediği ifade ediliyor.

Varlık barışının yanı sıra; imar affı, emeklilere ikramiye ve KYK borç faizlerinin silinmesi müjdesi seçim öncesinde gelirken Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) seçim öncesinde müjdeli haberle sevinmek istiyor.

Ancak bu sürece kadar bu konu sürekli olarak dile getirilse bile net bir gelişme yaşanmadı.

ÇALIŞMA BAKANI AÇIKLADI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, emeklilikte yaşa takılanlara ilişkin, “Söz konusu koşullardan herhangi birinin eksik olması halinde, sigortalının emekli olarak değerlendirilmesine ve aylık bağlanmasına imkan bulunmamaktadır” ifadelerini kullandı.

MERAKLA BEKLENİYOR

EYT’ler seçim öncesinde müjdeli haberlerini beklerken gelişme yaşanması için araştırmalarına devam ediyorlar.

Bizlerde insanews.com olarak bu konunun takipçisi olarak sizlere detayları aktaracağız.