2018 Anneler günü kutlu olsun! Orijinal ve güzel Anneler günü mesajları ve dahası!

469
018 Anneler günü kutlu olsun! Orijinal ve güzel Anneler günü mesajları ve dahası!

2018 yılının en özel günlerinden birine geldik. Bugün Anneler Günü. Yüreğinde annelik hissini taşıyan tüm kadınların Anneler Günü kutlu olsun. Bugün annelerimize olan sevgimizi, minnettarlığımızı ve saygımızı gösterelim. İşte bu özel gün için kısa, uzun, orijinal veya resimli Anneler Günü mesajları…

Bugün Anneler Günü ve gerek Twitter, Facebook, Instagram gibi sosyal medya kanallarında gerekse de SMS, Whatsapp gibi mesajlaşma araçlarında en güzel Anneler Günü mesajları paylaşılıyor. Hediyelerle, çiçeklerle, gülücüklerle ve annelerimize sevgimizi, saygımızı gösteren Anneler Günü mesajları ile bu özel günü kutluyoruz. İşte Anneler Günü’nün tarihi ile ilgili detaylar ve güzel Anneler Günü mesajları…

ANNELER GÜNÜ NASIL KUTLANMAYA BAŞLANMIŞTIR?

Modern Anneler Günü ve tarihinin Mayıs ayının 2. Pazar günü olmasının adresi ise ABD’dir. Sosyal aktivist Anna Jarvis Anneler Günü’nün modern yaratıcısı olarak kabul edilmektedir. İlk kez 1908 yılında Jarvis annesi adına bir anma töreni düzenlemiş ve organizasyonu ilk Anneler Günü’nü kutlamıştır. Jarvis, Anneler Günü’nün resmi olarak kabul ettirme çalışmasına annesinin vefat ettiği 1905 yılında başlamıştır. Annesinin hatırasını onore etmek isteği ile yola çıkan Anna Jarvis, annelerin insanlar için dünyadaki herkesten daha önemli olduğunu düşünüyordu. Bunun için de tüm anneler için özel bir gün olsun istedi.

ANNELER GÜNÜ İÇİN GOOGLE’DAN DOODLE

Google da çoğu özel günde olduğu gibi Anneler Günü için de hoş bir logo hazrladı. İşte Google’un Anneler Günü’ne özel logosu…

ANNELER GÜNÜ MESAJLARI

Sizin için derlediğimiz Anneler Günü mesajları için de kısa, uzun, orijinal ve resimli Anneler Günü mesajları içinden beğendiklerinizi seçip paylaşabilirsiniz.


Kısa Anneler Günü Mesajları:

Annelerine kısa ama öz ve şık bir msaj göndermek isteyenler için en güzel kısa Anneler Günü mesajları…

Anneciğim, bir günümde değil her günümdesin. Annem olman dünyadaki en büyük şansım, iyiki varsın. Seni çok seviyorum annem.

Gücüme güç, umuduma umut katan annem. Seni çok ama çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun!

Gözyaşlarımı dindiren, beni hayata getiren ve hayata bağlayan canım annem. Anneler günün kutlu olsun.

Dünyada kimseyi seni sevdiğim kadar sevemem, bağlanamam. Anneler günün kutlu olsun canım annem.

Sevgili Anneciğim, birgün umarım bana gösterdiğin segi ve sabrı sana gösterebilme şansın olur. Anneler günün kutlu olsun.

Her günün bu gün gibi mutluluk ve neşe dolsun, canım annem. Anneler günün kutlu olsun.
Anne seni seviyorum… Belki sevgimi her zaman gösteremiyor olabilirim ama sen bunu daima biliyorsun. Anneler günün kutlu olsun.

Ellerin bir melek büyüsü, gözlerin merhamet, sesin bülbüllerde, ağıtın bitmez anne. Her mevsim açan güllerde, ipek yüzün her son baharda, kımıldayan sensin seher yunağında. Seni çok seviyorum canım annem. Anneler günün kutlu olsun…

Koklanacak gül, açılacak gonca, yaşanacak hayat ve alınacak nefes olan sevgili annem. Varlığından tasasızlık, sevginden cesaret, gözlerinden kuvvet aldığım günleri unutamıyorum. Anneler Günün Kutlu Olsun.

Üzüntü ve dertlerden uzak, nice anneler gününe kavuşmak dileğiyle ellerinden öpüyorum anneciğim.

Resimli Anneler günü mesajlarıGüzelliği seven Allah’ım, gönlünü güzelliklerle donatsın, gönlündeki güzellikler ömrüne yayılsın. Anneler Günün kutlu olsun.

Bir anne evladını dokuz ay karnında , dört Sene kucağında ve bir ömür boyu kalbinde taşır. Tüm annelerin anneler günü kutlu olsun.

Gülünce yüzünde çiçekler açan, gözleri sevgiyle bakan canım anneciğim. Anneler gününü kutluyor, her gününün böyle güzellikle dolu olmasını diliyorum.

Bana düştüğümde kalkmayı, ateşe dokunduğumda acıyı ve en önemlisi sevgiyi öğrettin. Ben Senden her şeyi öğrendim de anneciğim, yalnız unutmayı öğrenemedim. Anneler günün kutlu olsun.

Benim için her zorluğa katlanan, her zaman yanımda olan, değeri asla biçilemeyen, dünyanın en güzel, en melek annesinin anneler günü kutlu olsun.

Hayatın bütün zorlukları, sıkıntıları üstüme yağınca Sen bana açılan şemsiyesin canım annem, anneler günü kutlu olsun, kocaman öpüyorum.Gözlerine bir damla yaş değsin istemem. O gül yüzünden gülücükler hiç eksilmesin. Anneler günün kutlu olsun anneciğim…ellerinden öpüyorum.

Nur parlar yüzünde, Bal akar sözünde, Merhameti gözünde, sevgi vardır özünde, Benim biricik anam. Anneler günün Kutlu olsun.

Hırçınlığımın tesellisi, şefkatine sığındığım, hayatımı gönüllü paylaşan annem.. hakkını nasıl öderim.. Anneler günün kutlu olsun.

Sen en büyük sevgilere layık mükemmel bir insansın. Çünkü Sen benim biricik annemsin… Anneler günün kutlu olsun.

Kulağımda tatlı sesin, ninni yavrum uyu dersin, sevgi bağın eksilmesin anneciğim, biriciğim. Biricik yavrun anneler gününü kutluyor.
Anneler günün kutlu olsun anneciğim. Sana sevgi ve öpücüklerimi gönderiyorum… iyi ki varsın.

Beni bu günlere getirmek için canını bile sakınmayan biricik anneciğim. Anneler gününü kutluyor, daha nice sağlık, mutluluk ve birlikte güzel günler diliyorum.

Gönül bahçemde açan en güzel çiçeksin. Seni çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun.

Biricik anneciğim, Sen her an benim gönlümdesin. Dünyadaki en değerli varlığım olarak, Seni çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun.

Anne hakkı ödenmez, sevmeye ömür yetmez, tüm dünya bana verseler, bir tanecik annem etmez, anneler günü kutlu olsun güzel anam.

Canım anneciğim kim giderse gitsin benden, sen yanımda olduktan sonra benim için son yok. Aksine her gün yeni umut, her gün yeni mutluluk. Canım annem anneler günün kutlu olsun.

Gelinciklerin en sadesine, Papatyaların en güzel beyazına, Güllerin en güzel yüzlüsüne, Çiçeklerin en güzel kokanına, Annelerin en güzeline… Anneler günün kutlu olsun.

Bu dünyadaki en güvenli sığınağım Senin sıcak kucağın. Gönlümdeki en derin sevgi, Senin eşsiz sevgin. Anneler günün kutlu olsun, dünyanın en güzel annesi.


Dünyada senden kıymetli kim var ki bir taneciğim. Sen olmasan ben de olmazdım canım annem. Hayatımı, her şeyimi sana borçluyum. İyi ki doğdun güzeller güzeli annem…

Anneciğim! Sen, dünyalara bedelsin. Seni çok ama çok seviyorum. Anneler gününü kutluyor, Dualarını bekliyorum.

Onlar bizim başımızın tacı, onlar bizim en değerli varlıklarımız. Tüm Annelerimizin Anneler Günü Kutlu Olsun.


Bizi bu hayatta karşılıksız seven tek varlığın değerini sadece bugün değil bir ömür bilelim. Anneler Günü kutlu olsun.

Bugünümüzde, yarınımızda her zaman yanımızda olan biricik annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.

Anneler yeryüzünün tartışmasız en güzel melekleridir. Tüm annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.

Cennetle müjdelenen Annelerimizi Sevgi ve Saygıyla Selamlıyor. Tüm Annelerimizin Anneler Gününü kutluyorum.

Bütün acılar üstüme yağınca sen bana açılan şemsiyesin annem.. Seni çok seviyorum.

Dün sana kızdıklarımı bugün ben yapıyorum anne. Çünkü aslında senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum Annem.
Bana hayat veren ve hayatı öğreten biricik anneme sevgilerimle.

Gül yüzünden gülücükleri hiç eksik etmeyen biricik anneciğim. Anneler günün kutlu olsun.

Dün, bugün ve yarın.. daima seni sevdim, hep seveceğim. Bizimki bitimsiz, tanrısal bir sevgi.. Anneciğim anneler günün kutlu olsun.

Beni başkası ağlatırken derdime derman olan o, başkası bırakırken her an yeniden sahip çıkan o. Seni seviyorum anneciğim. Anneler günün kutlu olsun.

Sen hayatımın kutup yıldızı oldun. Nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum. Doğru yolu buldum. Seni seviyorum annem.

Biricik annem.. Anneler günün kutlu olsun. Her zaman senin küçük bebeğinim..

Senin kucağın, senin merhametin beni yaşama bağlıyor sevgili anneciğim. Anneler günün kutlu olsun.

Benim bitanecik tatlı annem, senin çocuğun olduğum için her zaman gurur duydum. Ellerinden öperim.

Anneciğim benim, hüznümü sevince dönüştüren tek insansın. Anneler günün kutlu olsun anneciğim..

Beni benden çok sevdiğine inandığım tek insan, ANNEM.

Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın.. Annemsin. Seni çok seviyorum.
Sığınabileceğim tek limansın sen anneciğim. Saygıyla ellerinden öpüyorum.

Hiçbir süs ve makyaj bir kadını, analık sevgisi kadar güzelleştiremez. Annem anneler günün kutlu olsun…

Bu dünyadaki en güvenli sığınağım senin kucağın. Benim annem olman bu dünyadaki en büyük şansım. Seni seviyorum Annem.

Sen evimizin kraliçesi, başımızın tacısın.. En aziz varlığımız. Anneler günün kutlu olsun anneciğim.

Yüreğindeki sınırsız sevgi ve sabır için çok teşekkürler canım anneciğim… Anneler günün kutlu olsun!

Mesafeler uzak olsa da yüreğim hep seninle canım annem… Anneler günün kutlu olsun!

Seni unutmadığımı bugünde bilmeni istedim. Anneler günün kutlu olsun dünyanın en güzel ve özel annesi…

Nur yüzlü, kalbi çocukları için çarpan güzeller güzeli kadın seni çok ama çok seviyorum. Anneler Günün Kutlu Olsun biricik annem.

Eğer bana gözlerınle değil de kalbinle bakmış olsaydın, seni ne kadar sevdiğimi çok iyi anlardın… Anneler günün kutlu olsun…

Ah o tatlı gülüşüne, sevecen gözlerine, şefkatli yüreğine, hele birde yavrum deyişine ölürüm senin Annem. Anneler Günün Kutlu Olsun canım anneciğim.
Yeryüzündeki binlerce çiçek arasından en güzeli olan anneme, seni çok ama çok seviyorum. Bu anlamlı günde yanında olmak çok güzel… Anneler Günün Kutlu Olsun Annem…

Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; annem derdim canım annem seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Anneler Günün Kutlu Olsun.

Sen varken ben yoktum. Sen açken ben toktum. Şimdi de, sonra da basımın tacı annem. Seni hep seveceğim benim canım annem.

Sen öğrettin; sevgiyi, saygıyı, hem kaya gibi sağlam, hem merhametli hem adil olmayı. Dik yokuşlarda, rampalarda, en yüksek merdivenlerde vazgeçmeden tırmanmayı, ihtiyacı olan ellere, el uzatmayı, çalışmayı, üretmeyi, paylaşmayı, bu dünyada sadece “insanlığı kaybetmeme” inadı taşımayı, tüm bunları sen öğrettin baş tacım. Her günün kutlu olsun.

Anneciğim, hafızamdaki en güzel, en hoş kelime Senin adındır. Sana her seslenişimde sevgim daha da çoğalıyor. Anneler Günü kutlu olsun.

Uzun Anneler Günü mesajları:

Annelerine daha zengin ve doygun, güzel bir anlatıya sahip bir mesaj göndermek isteyenler için uzun Anneler Günü mesajları…
Anne güllerin bezemesi, gülden deste anne, sözümde tutuklu, tarifsiz beste anne, yanar yürek, can bitkin kafeste, anne hasret bağırda, anne içimde aheste. Seni çok seviyorum anne, anneler günün kutlu olsun.

Biraz şans, biraz sevgi ve sabır, birer parça zaman, başarı ve memnuniyeti de eklersek malzemelere, hepsini karıştırıp senin için uzun ve dileklerinin gerçekleştiği bir “hayat pastası” yapabiliriz sanırım… Anneler günün kutlu olsun canım annem!

Anne senin yüreğin taş olsa dayanır mı, kuş olsa, çiçek olsa, gündüz olsa, kırılmaz mı? Acıdan bir sap menekşenin boynu bu kez dağlar doğursun beni anne. Sen de ılık bir yağmur ol durmadan yağ kanayan yerlerime. Anneler günün kutlu olsun canım annem.

Canım Annem, benim senin varlığın her şeyiyle bana hayat veriyor. Senin o sıcacık sevgin vazgeçilmez sıcaklığın her zaman beni ısıttı, hep nerde zorda kalsam bana bir çıkar yolu buldun karanlıkta kaldığımda ay gibi parlayan ışığım, soğukta üşüdüğümde içimi sıcacık ısıtan sevginle her zaman yanımda oldun. iyiki varsın iyiki benim annemsin senin gibi annem olduğu için Allahıma sonsuz şükürler olsun seni çok seviyorum. Can özüm biricik anacığım, anneler gününü canı gönülden kutlarım, ellerinden öperim… Anneler Günün Kutlu Olsun…

Anne gökte bir ışık, anne parlak bir yıldız anne yoklukta bir düş, ayda bir yaldız anne tutunulan bir dal, dertlerin garip çizgisi anne gözümdeki yaşların bir virane dizgisi. Anneler günün kutlu olsun canım anam.

Penceresiz odamda, ışıkların en nadidesiydin. Akıl hocam, hayat danışmanımdın. Yollar ayrıldı ama kalpler asla. Seni seven yavrun anneler gününü unutmadı. İyi ki varsın annem.

Anneler çiçek gibidir, onları hep mis kokulu yerlerde görebilirsin, senin için her zaman varolduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Anneler günün kutlu olsun canım annem.

Geleceğini oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerine uygun ve seni mutlu edecek şekilde olmasını dilerim. Anneler günün kutlu olsun benim melek annem.

Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslenişimde ya acım diniyor ya da sevgim coşuyor. Anneler günü kutlu olsun.

Ah dağılsam dizine, uyusam doymaksızın, sabah olmasa gece kaçmaktan dermansızım, sür beni gül yüzüne ki, sende kalsın sızım. Ağlıyor musun anne gidiyor hayırsızım. Anneler günün kutlu olsun canım annem.
Küçükken başucumda bana ninni söylerdin, sabahları uyanınca, beni okşar severdin. Benim annem, güzel annem beni al dizlerine. Kucağında okşa beni, ninniler söyle yine. Bugün hâlâ kulağımda çınlıyor tatlı sesin. Güzel annem, kalbimin sen, en büyük neşesisin. Anneler günün kutlu olsun.

Başarısızlık ve felaketlere rağmen, hayata karşı güvenlerini sonuna kadar saklayabilen iyimser insanlar, daha çok iyi bir anne tarafından büyütülmüş olanlardır. Seni çok seviyorum anneler gününüz kutlu olsun canım anam.

Yok, elimde bir demet menekşe, yok elimde sevdiğin gül şekeri. Yok işte sana bir şey bilmem ki ne demeli, bir tek ağır yaralı özlemim ve bir tek gözlerine sürdüğün gözlerim anne benim, aç kapıyı anneler gününü kutlamaya geldim güzel annem.

Her zaman senin karşında masum ve sevgine muhtaç bir çocuk ruhuyla dururum çünkü sen benim annemsin. Beni benden çok tanıyansın, bilensin. Bana sarıldığın zaman tüm dertlerimi yok edensin. Anneler günün kutlu olsun ey aziz kadın, annem.

Annecim, biriciğim.. Sonsuz sevgini, bitmez tükenmez sabrını ancak anne olunca anlayabileceğim herhalde.. Seçme şansım olsaydı yine senin annem olmanı istedim.. SENİ ÇOOOOKK SEVİYORUMM… Anneler günün kutlu olsun!!!

Anneler Günü ne zaman kutlanır? Anneler Günü mesajları, sözleri ve hediyeleri!

Dünyanın en yaygın olarak kutlanan özel günlerinden biridir Anneler Günü. Türkiye’de baharın sonuna doğru Anneler günü ne zaman sorusu akıllara gelmeye başlar. İşte Anneler Günü ile merak etikleriniz ve hediyeleri, mesajları ile bu özel günün kutlanma alışkanlıkları hakkında detaylar…

Dünyada pek çok özel gün kutlanmaktadır. Bunlardan en yaygın ve meşhurlarından biri de Anneler Günü’dür. Farklı tarihlerde de olsa hemen hemen bütün ülkelerde anneler için özel bir gün mevcuttur. Peki Türkiye’de anneler günü ne zaman ve nasıl kutlanır? Çoğu ülkede Anneler Günü aynı günde kutlanmaktadır. İşte Anneler Günü ile ilgili merak ettikleriniz, Anneler Günü mesajları ve hediye fikirleri…

ANNELER GÜNÜ NE ZAMAN KUTLANIR?

Anneler Günü pek çok ülkede kutlanmakta ama kutlanma tarihi ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Anneler Günü için en yaygın kutlama tarihi Mayıs ayının ikinci Pazar günüdür. Türkiye’nin aralarında olduğu çok sayıda ülkede bu tarihte kutlanır.

2018 yılında Mayıs ayının ikinci Pazar günü ayın 13’üne denk gelmektedir. Bu yıl ve önümüzdeki yıllarda Anneler Günü’nün denk geldiği tarihler şu şekildedir:

Yıl
Anneler Günü

2018
13 Mayıs

2019
12 Mayıs

2020
10 Mayıs

2021
9 Mayıs

2022
8 Mayıs

ANNELER GÜNÜ’NÜN TARİHİ

Bu özel kutlama gününün tarihi antik Yunan’a kadar gitmektedir. Yunan mitolojisindeki çok sayıda tanrıların ve tanrıçaların annesi olan Rhea onuruna ilkbaharda bir festival yapılırdı. Nitekim antik Romalılarda ana tanrıça Kibele için benzer bir festival düzenliyorlardı.

Modern Anneler Günü ve tarihinin Mayıs ayının 2. Pazar günü olmasının adresi ise ABD’dir. Sosyal aktivist Anna Jarvis Anneler Günü’nün modern yaratıcısı olarak kabul edilmektedir. İlk kez 1908 yılında Jarvis annesi adına bir anma töreni düzenlemiş ve organizasyonu ilk Anneler Günü’nü kutlamıştır.

Jarvis, Anneler Günü’nün resmi olarak kabul ettirme çalışmasına annesinin vefat ettiği 1905 yılında başlamıştır. Annesinin hatırısını onore etmek isteği ile yola çıkan Anna Jarvis, annelerin insanlar için dünyadaki herkesten daha önemli olduğunu düşünüyordu. Bunun için de tüm anneler için özel bir gün olsun istedi.

KUTLAMA GELENEKLERİ VE HEDİYELER

Anneler Günü’nünde anneye bir hediye almak yaygın bir gelenektir. Annelere bu özel günde onları özel hissettirecek sürprizler yaparız, onların yüzünü güldürecek bir hediye alırız ve onlara fedakarlıkları ve karşılıksız sevgileri için şükranlarımızı iletiriz.

Özellikle küçük çocuklar için Anneler Günü heyecanlı bir gündür. Annelere daha düşkün oldukları küçük yaşlarında çocuklar annelerini mutlu etmek için ellerinden geleni yapmak isterler. Annelere sürpriz yapmalarına da genellikle babalar yardımcı olur.

ANNELER GÜNÜ MESAJLARI

Gerek sosyal medya platformlarının yaygınlaşması gerekse de iletişim kanallarının artması ile özel günlerde artık sadece SMS ile değil Facebook, Twitter, Whatsapp, Instagram gibi mecralardan da güzel mesajlar ve sözler gönderiliyor. Anneler Günü’nde de annelere gönderilen mesajların yanında insanlar annelerinin kendileri için ne kadar önemli olduğunu anlatmak için sosyal medya hesaplarından güzel Anneler Günü mesajları paylaşılıyor.

Biz de Mynet.com olarak sizler için orijinal Anneler Günü mesajları hazırladık. Kısa oluşları ile her türlü sosyal medya platformundan paylaşıma uygun olan mesajlar içinden beğendiklerinizi internette yayımlayabilir, annenize gönderebilir veya annenize vereceğiniz hediyenin kartına yazabilirsiniz.

Özel günlerin en özeli bugün Anneler günü. Ama anneciğim benim için her gün anneler günü.

365 günün hepsi senin olsun bugün her şey gönlünce olsun. Anneler günün kutlu olsun.

Canım annem, yüreğimin en nadide köşesi her zaman senindir. Anneler günün kutlu olsun.

Anneciğim anneler günün kutlu olsun. Yıllarca yanımda oldun nice yıllar daha da olursun inşallah. Seni çok seviyorum, ellerinden öpüyorum.
Sadece yılın bir günü değil benim için her gün anneler günü. Anneciğim sıcacık sevginle büyüttün beni bugünlere getirdin. Sana müteşekkirim anneler günün kutlu olsun.

Annem benim. Var mı senin gibisi. Benim için yaptığın her şey, katlandığın tüm cefalar için teşekkür ederim. Seni çok seviyorum, anneler günün kutlu olsun.

Anne sevgisi gibi yoktur. Anneciğim sen beni karşılıksız sevdin, büyüttün, yetiştirdin. Sana ne kadar teşekkür etsem azdır. Ellerinden öper Anneler gününü kutlarım.

Evimizin direği, cefakar sevgi dolu anam. Beni yetiştirdin büyüttün, sana borcumu nasıl öderim?.. Anneler günün kutlu olsun ellerinden öperim.

Anne sevgisi gibi var mıdır? Anneciğim senin yerin bir başkadır, kalbimin en yüce köşesidir. Anneler günün kutlu olsun niye yıllara…

Anneler, çocukları için her türlü zorluğa katlanır, bizler de borcumuzu ödemek için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız, annelerimizi sevgimizle yüceltmeliyiz. Annenizin, kayınvalidenizin anneler gününü kutlarım.

Anneciğim sevginle emeğinle büyüttün beni. Sana ne kadar teşekkür etsem azdır. Anneler günün kutlu olsun.
Bir tanecik annem, iyi ki annem sensin. Senin çocuğun olmak öyle büyük bir mutluluk ki… Anneler günün kutlu olsun.

Canım annem, beni bugünlere sen getirdin. İyi ki varsın iyi ki benim annemsin. Anneler günün kutlu olsun.

Anneciğim sen hep hayatımın pusulası oldun, sevginle, emeğinle fedakarlıklarla beni yetiştirdin. Binlerce kez teşekkür ederim. Anneler günün kutlu olsun.

Babalar kıskanmasın, annelerin yeri ayrıdır. Senin de yerin kalbimde bir başkadır anneciğim. Anneler günün kutlu olsun.

İnsan sevinince annesine koşar, korkunca anne diye yardım ister, sevgiyi ilk anneden öğrenir. Ben de sevgiyi hayatı önde senden öğrendim anneciğim. Anneler günün kutlu olsun.

Canım anneciğim, sen ki benim için nice uykusuz geceleri katlandı, sınavlara girerken endişelendin dualar okudun, her zor anımda yanındaydın. Sana olan sevgim ve borcum asla tükenmez. Anneler günün kutlu olsun.

Bir toplumu yücelten anneler ve yetiştirdikleri çocuklardır. Annelerimizin hakkını teslim edelim, fedakarlıklarını karşılıksız bırakmayalım. Anneler günü kutlu olsun.
Sadece bugün değil tüm günler Anneler Günü’dür. Annelerimizin önemli olmadığı, hayatımızı şekillendirmediği bir gün bile yoktur. Tüm anaların, anneannelerin, babaannelerin, ninelerin Anneler günü kutlsu olsun.

Sosyal medyada paylaşılan ve sadece metinden ibaret mesajları herkes için yeterli omayabilir. Güzel bir resimle süslenmiş mesajlar insanların anlatmak istediklerini daha iyi yansıtabiliyor. Bu nedenle Anneler Günü paylaşabileceğiniz resimli Anneler Günü mesajları da derledik.

ANNELER GÜNÜ SÖZLERİ

Tarih sahnesindeki en önemli isimlerden en ünlü edebiyatçılara kadar pek çok ünlü isim anneler ve analık için güzel sözler sarf etmişlerdir. Sizler için bu sözlerden bir kısmını derledik. İşte anneler için söylenmiş ünlü sözlerden örnekler…

Cennet anaların ayakları altındadır. – Hz. Muhammed

Bir anne yüreği, dibinde her zaman bir af bulunan bir uçurumdur. – Balzac

Kadına saygılı ol çünkü O insanoğlunun anasıdır. – Hz. Ali

Hiç kimse kollarında bir çocuk tutan anne kadar muhterem ve saygıdeğer değildir. – Goethe

Anne kalbi, çocuğun okuludur. – Henry Ford

Bana okuduğum kitapların en güzelinin hangisi olduğunu sorarsanız, söyleyeyim: Annemdir. – Abraham Lincoln

Çocuğunu kaybeden bir anne için her gün ilk gündür; bu ıstırap ihtiyarlamaz. – Victor Hugo

Annem annem sen üzülme sözlerin hep yüreğimde, annem annem gel üzülme, ben hala senin dizlerinde – Candan Erçetin

Dünyada öğretilen tüm bilgilerin hiç biri, bize bir ananın bir bakışının, bir kelimesinin verdiği şeyi anlatamaz. – Wilhelm Raabe

Ana sevgisi, bencil duyguların en üstünüdür. – Alain

“İnsana da, anne babasına iyi davranmasını emrettik. Annesi, onu her gün biraz daha güçsüz düşerek karnında taşımıştır.” (Lokman Suresi 14. Ayet)

Türk milleti öyle analara sahiptir ki her devrin büyük adamlarını böyle analar yetiştirmiştir. – Mustafa Kemal Atatürk
Bana iyi analar veriniz, size iyi vatandaşlar vereyim. – Napoleon Bonaparte

Beşik sallayan eller, dünyayı yerinden oynatacak bir gücü simgeler. – Peter de Vries

Mynet.com